× HAKKIMIZDA PROGRAMLARIMIZ YAYINLAR EĞİTİMLER AİLE UYGULAYICILAR ETKİNLİKLER İLETİŞİM

Disleksi Egzersizleri

Disleksi Egzersizleri Seti

Disleksi Egzersizleri Seti

Disleksi Egzersizleri Seti

Disleksi Egzersizleri Seti

Disleksi Egzersizleri Seti;Disleksi olan öğrenciler için temelde bellek güçlendirici etkinlikleri içerisinde barındırıyor. Basitten zora doğru hazırlanarak öğrencilerin başarı duygusunu tatmin eden setimiz, 3 kitap ve 295 sayfadan oluşmaktadır. Setimizin içeriğinde;  fonolojik farkındalık, görsel esneklik, görsel benzeşim, parça-bütün ilişkisi, simetri algısı, bellek egzersizleri, nesneler arasında ilişki kurma, yer-yön saptama, üç boyutlu düşünme becerisi, eşleme becerisi, hızlı isimlendirme, silikleştirme ile resim çizme, bütünü algılama, azlık-çokluk kavramı, büyük-küçük kavramı, ince motor becerileri, kelime oluşturma, yanlış yazılmış kelimeleri bulma, uyaklı kelimeleri bulma, istenen heceleri belirleme, b,d,p,t harflerinin kelimelerdeki yerlerini saptama, nesneleri kelimelerle ilişkilendirme, görsel isimlerini tamamlama, alfabetik sıralama bilgisi, karışık hecelerden kelime oluşturma, zıt anlamlı kelimeleri bulma, eş anlamlı kelimeleri bulma, gizli sözcüğü bulma, cümleye uygun kelimeyi belirleme, karışık verilen kelimelerden cümle oluşturma, cümleleri tamamlama,  resimde yönerge takip becerisi, yanlış yazılmış kelimeleri keşfetme ve düzeltme, alfabeyi sıralama, 4 harfli 5 harfli kelimeleri bulma, kısa süreli bellek çalışmaları, kodlama, doğru yanlış çalışma sayfaları, örüntü kurma, kelimelerle çağrışım, boyama çalışmaları, sembol takibi, nesne-sembol, harf-sembol, sayı-sembol eşleme harf grupları arasından istenen harf grubunu bulma, duyguları ayırt etme, istenen harfi ayırt etme çalışmalarını barındırmaktadır.

ONLİNE EĞİTİMLERİMİZDEN ANLAR

referanslar


Katılanların Yorumları


Çözüm Disleksi özel eğitim alanına kazandırmış olduğu yenilikçi programlarla pek çok dislektik bireyin eğitim hayatına katılımını kolaylaştırmış ve bu noktada eğitimcilerin disleksiye bakış açılarını değiştirmiştir. Bu ailenin üyesi olmaktan çok mutluyum. Teşekkürler Çözüm Disleksi.

Zeynep Karakuş

Özel Eğitim Öğretmeni

Uzman DMP sayesinde bireylerimizin sorunlarını çok hızlı bir şekilde testlerden geçirerek tanı konulup, belirlemiş olduğumuz tedavi süresinin çok daha az süresinde tedavi edilip olumlu sonuçlar alınıyor. Bize sunduğunuz değerlendirme ve yöntemler sayesinde bireyler çok daha rahat okuyup kendilerini ifade edebiliyorlar. Murat hocam’a çok teşekkür ederim.

Vahit Uysal

Özel Eğitim Öğretmeni

Sistematik yapısı, alt sistemleri geliştirmeyi hedefleyen hiyerarşik sıralaması ile yazı bozukluklarına sebep olan dinamikleri düzenlemeyi hedefleyen bir çalışmadır. Yapılan uluslararası tarama ve saha çalışmaları göz önünde bulundurulduğunda, eğitimcilerin maksimum verimlilik alması mümkün olacaktır.

Hakan Ağbaba

Özel Eğitim Öğretmeni